Pytania i odpowiedzi

W dziale tym staramy się udzielić odpowiedzi na wszystkie najczęściej powtarzające się pytania, zarówno te z zakresu wychowania dziecka, jak i jego pobytu w przedszkolu w Katowicach. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to zadzwoń do nas lub też skorzystaj z formularza zapytania.

Jak zapisać dziecko do przedszkola w Katowicach?

W każdym przedszkolu za rekrutację odpowiada Dyrektor.  Tak samo jest w Przedszkolu Niepublicznym Sezamkowo. Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola jest "Karta zgłoszenia dziecka" oraz "Umowa przyjęcia dziecka do Przedszkola Niepublicznego Sezamkowo". Skontaktuj się z przedszkolem i zapytaj czy dziecko może dołączyć do grupy lub czy prowadzona jest rekrutacja do naszego przedszkola w Katowicach.

Co powinno zabrać ze sobą dziecko do przedszkola?

Przede wszystkim uśmiech i ubranie zmienne.
W naszym przedszkolu zapewniamy przedszkolakom wszystkie niezbędne pomoce dydaktyczne i zabawki. Jeżeli jednak Twoje dziecko ma swoją ulubioną maskotkę i nie może bez niej funkcjonować to niech ją zabierze ze sobą. 

Jak wyglądają posiłki w przedszkolu?

W zakresie śniadania prosimy o samodzielny dobór smakowitości dla Waszego Przedszkolaka i dostarczenie go w śniadaniówce.
W późniejszych godzinach dzieci mają zapewniony zdrowy i zbilansowany posiłek w postaci obiadu. Od wielu lat korzystamy z pomocy sprawdzonej firmy kateringowej. Odpłatność za dwudaniowy obiad i podwieczorek wynosi 8 zł dziennie.

Czy alergicy też mogą uczęszczać do Waszego przedszkola w Katowicach?

Oczywiście, że tak. To rodzic odpowiada za przygotowanie odpowiedniego śniadania dla dziecka a zapisując dziecko do naszego przedszkola w Ligocie-Panewnikach w Katowicach deklarujecie rodzaj posiłków dostarczanych przez katering. Posiłki są odpowiednio oznaczone.

Co jeśli nie zdążę odebrać dziecka o czasie?

Nieodebranie dziecka o czasie to sytuacje sporadyczne spowodowane przyczyną losową. Życie jest życiem a korki w Panewnikach lub Ligocie się zdarzają. Nie odebranie Przedszkolaka do godziny 17.00 powoduje naliczenie opłaty dodatkowej w wysokości 30 zł, za każdą kolejną rozpoczętą godzinę. Opłata ta płatna jest przy kolejnym czesnym.

Ile kosztuje przedszkole w Katowicach?

Nasze przedszkole jest niepubliczne więc obowiązują w nim niewielkie opłaty. Dla dzieci korzystających wyłącznie z zajęć edukacyjnych Sezamkowa, prowadzonych w godzinach 8.00 do 13.00 czesne wynosi 490 zł. Czesne, dla dzieci przebywających w Sezamkowie od 7.00. do 17.00 wynosi 540 zł. Oczywiście w cenie czesnego są już zajęcia edukacyjne.

Jak mogę zapłacić za przedszkole?

Stanowczo preferujemy płatność przelewem na konto podane w rachunku za przedszkole. Nasze rachunki:

  • ING Bank Śląski: 46 1050 1214 1000 0022 9452 7102
  • Multi Bank: 56 1140 2017 0000 4602 1289 0164

Płatności muszą być wnoszone do 10 dnia każdego miesiąca. Każde opóźnienie w płatności będzie skutkować naliczeniem odsetek zgodnie z umową.

Czy przedszkole jest monitorowane?

Dla bezpieczeństwa Waszych dzieci mamy stały monitoring wizyjny. Chroniąc wizerunek i dane osobowe dostępny on jest jedynie dla uprawnionych służb.

Jakie zajęcia dodatkowe są w przedszkolu?

Jest tego tak dużo, że trudno na raz wymienić. Zapraszamy Was na podstronę - zajęcia dodatkowe - gdzie będziecie mogli zapoznać się z tymi zajęciami, które organizowane są co tydzień.
Zapoznajcie się również z dodatkowymi atrakcjami, które przygotowujemy dla naszych przedszkolaków.
W naszym przedszkolu w Katowicach Ligota-Panewniki dużo się dzieje i możesz śledzić nasze aktualności aby docenić ilość oraz jakość zajęć dla przedszkolaków.

do góry