Aktualności

znaleziono wiadomości: 1909
LECĄ LISTKI KOLOROWE
14 10 | 2023

LECĄ LISTKI KOLOROWE

Po wspaniałej, jesiennej zabawie nadszedł czas na listeczkowe pasowanie. Lecą, lecą nam na głowę listki kolorowe i stajemy się prawdziwymi, dzielnymi Sezamkami! Z certyfikatem! Brawo!

JESIENNE PASOWANIE NA SEZAMKA
14 10 | 2023

JESIENNE PASOWANIE NA SEZAMKA

Pani Jesień zaprosiła dziś sezamkowe rodziny do kolorowej zabawy. Ruszyliśmy z ochotą oczywiście! Odczytaliśmy tajemnicze wiadomości na listkach, zebraliśmy i posegregowaliśmy jesienne dary. Staliśmy się prawdziwymi Sezamkami! Gratulujemy!

POMARAŃCZOWA JESIEŃ
11 10 | 2023

POMARAŃCZOWA JESIEŃ

Kolorowa jesień otoczyła nas ze wszystkich stron. Czerwona, żółta, pomarańczowa. Ale, ale, czy wiecie, jak można stworzyć pomarańczowy kolor? Spróbujmy! Trochę, bibułki, trochę wody, trochę mieszania i już!

MAŁY KONSTRUKTOR
10 10 | 2023

MAŁY KONSTRUKTOR

Pudełka pełne klocków i dziecięce główki pełne pomysłów!!! Wymyślamy, budujemy, konstruujemy. Tak bawimy się w Sezamkowie! Brawo!

JESIENNA MATEMATYKA
05 10 | 2023

JESIENNA MATEMATYKA

Pani Jesień hojnie obdarzyła nas swoimi darami. Kasztany, orzechy, liście, szyszki znakomicie nadają się do układania, dodawania, odejmowania, grupowania… Korzystamy z radością! Chętnie sięgamy też po ozoboty, małe, sympatyczne roboty stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania. Roboty są proste w obsłudze, dzięki czemu zyskały wielu fanów na całym świecie. U nas w Sezamkowie też! Wesołej i mądrej zabawy!!!

NIEZŁE ZIÓŁKA. WITAJ KONIKU
03 10 | 2023

NIEZŁE ZIÓŁKA. WITAJ KONIKU

A na koniec miłe spotkanie z konikiem. Można pogłaskać, szepnąć coś do uszka, przytulić się do miękkiego futerka… Witaj koniku! Ale miło! To była wspaniała przygoda! „Niezłe Ziółka są super! Na pewno tu jeszcze wrócimy! Do zobaczenia!

NIEZŁE ZIÓŁKA. LAWENDOWE WORECZKI
03 10 | 2023

NIEZŁE ZIÓŁKA. LAWENDOWE WORECZKI

Co tu tak pięknie pachnie? Zastanawiają się dzieci, pociągając noskami. Niebieskie, drobne kwiatki, wąskie, zielone liście… Aaa, to lawenda! Spójrzcie! Tak wygląda suszona. Można zapakować ją do woreczka i zabrać do domu trochę pachnącej lawendowej krainy!

NIEZŁE ZIÓŁKA. W PACHNĄCYM OGRODZIE
03 10 | 2023

NIEZŁE ZIÓŁKA. W PACHNĄCYM OGRODZIE

Zagroda „Niezłe Ziółka”, jak nazwa wskazuje, specjalizuje się w hodowli ziół. Zioła rosną tu na każdym skrawku ziemi. To niesamowite! Co chwilę zatrzymujemy się przy innej kępce. Pocieramy rękami i wąchamy. Pachnie cudownie, bazylia, rumianek, mięta… Ach! Jak w ziołowej perfumerii! Gospodyni tego uroczego miejsca opowiada nam o roślinach tu hodowanych. Słuchamy i delektujemy się zapachami. Mmmmm, ale super!

NIEZŁE ZIÓŁKA. KOCHAMY ZWIERZĄTKA
03 10 | 2023

NIEZŁE ZIÓŁKA. KOCHAMY ZWIERZĄTKA

Wybraliśmy się do gospodarstwa ogrodniczego „Niezłe Ziółka” w Mikołowie, by zaglądnąć do zwierzęcej zagrody i ziołowego ogródka. Słuchamy opowiadań o życiu i zwyczajach zwierzątek zamieszkujących gospodarstwo. Dowiadujemy się, jaka jest różnica między słomą, a sianem. Dotykamy, wąchamy, przyglądamy się zaciekawieni… Odwiedzamy kury w prawdziwym kurniku! Z wielką przyjemnością głaskamy miękkie piórka i

CUKINIOWE SPECJAŁY
29 09 | 2023

CUKINIOWE SPECJAŁY

W kuchcikowie, od samego rana praca wre! Mali kucharze przygotowują cukiniowe specjały. Trzemy, odmierzamy, ubijamy, mieszamy… Dodajemy jajko, mąkę, miód, płatki owsiane…  Cukiniowe pyszności już po chwili lądują w piecu. Ciekawe, jak będą smakować? Mniam, mniam! Nie możemy się doczekać?

do góry